Search
Close this search box.

Балканот не е мртов

КИНО МИС СТОН – РЕПЕРТОАР

Филмот ,,Балканот не е мртов,, во режија на Александар Поповски, по вечерашната премиера во новото кино МИС СТОН, од утре ВТОРНИК 5 Ноември ќе се прикажува секој ден, освен во Недела, во киното од 18 и од 20 часот.
Влезници на Билетарницата од 17 до 20 часот.

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања