Search
Close this search box.

БИКИНИ МУН

30776317 1673375136076283 1122508299 n

И во Прилеп на 26 и 27 април од 20.00 часот во Кино Мис Стон премиера на најновиот филм во режија на Милчо Манчевски „БИКИНИ МУН“ Влезници по цена од 100 денари на билетарницата од кино Мис Стон еден час пред почетокот на проекциите. Повелете!

30776317 1673375136076283 1122508299 n

 

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања