Search
Close this search box.

ИСЦЕЛИТЕЛ

iscelitel

На 17 мај во 20.00 часот во 2018 во Кино Мис Стон премиерно филмот „ИСЦЕЛИТЕЛ“, добитник на главната награда за најдобар филм на 36º Bergamo Film Meeting! 
Влезници по цена од 100 денари на билетарницата од киното еден час пред почеток на проекцијата

Прва реприза на филмот 18 мај во 20.00 часот

iscelitel

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања