Search
Close this search box.

Стартува киното Мис Стон

Стартува киното Мис Стон
Од понеделник, 4 Ноември од 20.00 часот секој ден проекции на филмот “Балканот не е мртов”, во режија на Александар Поповски.
Играат: Никола Ристановски, Раде Шербеџија, Јордан Симонов, Драгана Костадиновска, Ертан Шабан, и др.
Влезници по цена од 100 денари може да се набават на билетарницата секој ден од 18 до 20 часот.

 

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања