Search
Close this search box.

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

poster 1.jpg Bibi i smekovgrad
poster 1.jpg Bibi i smekovgrad
Влезниците за филмот по цена од 150 денари. Ќе се продаваат од вторник на билетарницата од кино Мис Стон од 10 до 12 ч. и два часа пред проекциите.

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања