Search
Close this search box.

dedo i vnuk

dedo-vnuk

dedo-vnukПремиера на„ Дедо и внук“ на 27.12.2019 во 19.00 часот
Реприза на 28.12. 2019 во 19.00 часот
Влeзници по цена од 100 денари
среда, четврток од 10 до 12 и од 17 до 19 часот на билетарницата од Центарот за култура
петок од 10 до 12 часот на билетарницата од Центарот
петок од 17 до 19 часот на билетарницата во кино Мис Стон
сабота од 17 до 19 часот на билетарницата на кино Мис Стон
Гледајте го најновиот филм „Дедо и внук“, емотивната приказна со длабока порака

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања