Search
Close this search box.

ден на жалост

23.11.2021

Владата на Република Северна Македонија на денешната редовна 120-та седница донесе одлука да биде прогласена тридневна жалост на територијата на целата држава.

Поради ова, сите активности во Центарот за култура се ОДЛОЖУВААТ, вклучувајќи ја и претставата „Глембаеви“ што требаше да се одигра вечерва во театарот „Војдан Чернодрински“.

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања