Search
Close this search box.

ХАМЛЕТ ОД ГОРНО ДУПЕНИ

hamlet-gorno-dupeni

ПРЕМИЕРА СРЕДА 16.04.2016 – 20:00 часот

Влезници на билетарницата од театарот 

Резервации: 428 – 644 и 076 442 – 378

hamlet-gorno-dupeni

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања