Search
Close this search box.

КАЗИМИР И КАРОЛИНА

kk2
Во вторник 09.10.2018 година во 20.00 часот  на сцената на театарот„Војдан Чернодрински“ , премиерно ќе биде изведена претставата „Казимир и Каролина“ во режија на Нела Витошевиќ.
Влезници на билетарницата од театарот во понеделник и во вторник ( 8 и 9.10 .2018) од 10 до 13  и од 18 до 20 часот.
Резервации на 076 442 378
kk2
kk1

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања