Search
Close this search box.

МОНИСТРА

plakat monistra

Концертот на етно составот Монистра на нова локација
во големата сала од ЦК„Марко Цепенков“ во истиот термин во 20.30 часот.
п.с.Промената на просторот е заради неповолните временски услови

plakat monistra

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања