Search
Close this search box.

НИШТО БЕЗ ТРИФОЛИО

ХИТ ПРЕТСТАВАТА „НИШТО БЕЗ ТРИФОЛИО“ во режија на Коле Ангеловски ВО ТЕАТАРОТ „ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“

Во недела 23 април – ОД 20 часот

Гледајте ја комедијата, проследете ги сите сплетки и недоразбирања кои произлегуваат од темата – потрага по љубов.

Влезници на билетарницата од театарот два часа пред почеток на претставата. Резервации на 076 442 378

Во театар ве очекуваат! 

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања