Search
Close this search box.

premiera08122019

Mala rezolucija poster
Премиера на 8.12.2019 во 12.00 часот во театар „Војдан Чернодрински“
Mala rezolucija poster
Влезници на 076 442 378
Дечиња, 
повелете Ве очекуваме!

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања