Search
Close this search box.

Претставата “Стапица за глувци” е одложена за среда 21.02.2024

Почитувани, ве известуваме дека претставата “Стапица за глувци” закажана за вечерва, сабота 17.02.2024, e ОДЛОЖЕНА заради здравствени проблеми на актер.
Следната изведба е во СРЕДА 21.02.2024 во 19.30 ч., кога ќе го одбележиме и 74 – от роденден на театарот.

Купените влезници и резервациите ќе важат за среда. Ве молиме повторно да ги потврдите вашите резервации на тел.076 442 378. Ви благодариме за разбирањето!

Ваш театар “Војдан Чернодрински”

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања