Search
Close this search box.

НУЦК МАРКО ЦЕПЕНКОВ – ПРИЛЕП – ТЕАТАР “Војдан Чернодрински”

127242390 396672968343314 4334532238717320832 n

НУЦК МАРКО ЦЕПЕНКОВ – ПРИЛЕП – ТЕАТАР “Војдан Чернодрински”

127242390 396672968343314 4334532238717320832 n

Петок, 4.12.2020  – 18.00 ч. „Каменот“, режија Кристина Димитрова

Резервации на влезници на 076 442 378

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања