Search
Close this search box.

Уште една можност да го гледате топ филмот „ЧУВАРИТЕ НА ФОРМУЛАТА“

🤞 Уште една можност да го гледате топ филмот
„ЧУВАРИТЕ НА ФОРМУЛАТА“, режија Драган Бјелогрлиќ
👉 Сабота 25.11.2023 – 19.30 ч.
кино Мис Стон.
👉 Влезници на билетарницата од киното
петок и сабота од 10 до 13 часот и два часа пред почетокот на
проекцијата.
Ве очекуваме!

ЗА НАС

Националната Установа Центар за Култура “Марко Цепенков“ Прилеп цели 40 – ет години го создава, чува и негува богатото културно наследство, вткаено во сопствениот подем, во растот на градот кој неуморно покажува и докажува дека раѓа и одгледува писатели, сликари, актери, музичари, слободоумни луѓе со визија.

Повеќе Артикли..

Зачленете се за НовостиБидете секогаш во тек со новите случувања